Co było a co będzie?

Rok 2015 z radością żegnam. Dla mnie był pełen smaku i niesmaku. Kiedy robię osobisty rozrachunek i zadaję sobie pytanie co było dla mnie najważniejsze to jest tylko jedna odpowiedź – zdrowie mojej Mamy. Ten rok był walką o życie, walką o radość, walką ze słabościami. W końcu ten rok jest dla mnie siłą: kobiety, rodziny, moją!

Kiedy postawiono diagnozę rak myślałam, że ktoś tu się chyba pomylił. Nie dowierzałam. Pamiętam, że płakałam dosłownie wszędzie. Nikt kto nie straci bliskiej, kochanej osoby nie wie jaka zostaje pustka, brak zrozumienia na to co się stało. Ten etap życia zdecydowanie mi nie smakował, był obrzydliwy. Całą chorobę Mamy spędziłam przy niej. Były dni, w których mi brakowało siły, a ona pokazywała niesamowitą wiarę i energię. Dziś moja Mama przeszła wszystkie etapy leczenia, a ja przewartościowałam całe moje życie. Kiedyś bolała mnie zazdrość ludzi, fałsz i ich kłamstwa. Dziś to wszystko nie ma znaczenia ponieważ dla mnie  liczy się rodzina, zdrowie i miłość! To daje mi siłę i mnie rozwija.

W 2015 spełniłam swoje marzenia. Pierwszy raz odwiedziłam egzotyczne miejsce jakim były Karaiby, moja książka doczekała się reedycji, mam swój pierwszy wymarzony  samochód. Jednak wciąż najcenniejsze są dla mnie te niematerialne marzenia  czyli zdrowie i radość moich bliskich. W tym roku poznałam siebie, swoją wartość. Nauczyłam się wiele o sobie i o ludziach. Rzeczy które z pozoru wydawały mi się istotne dziś dosłownie nic nie znaczą.

Co będzie?

Teraz już nie planuję. Wiem, że będzie smacznie bo to ja doprawiam moje życie i szukam w nim umami.

Kochani cieszcie się tym co macie, co was otacza. Celebrujcie szczęście. Kochajcie siebie.

Pamiętajcie życie jest piękne! Szanujcie je, a wszystko się samo poukłada!

Przesyłam Wam radość, zdrowie i szczerość! Niech się darzy!

151eae7c41f1f1937e8794b9c06d046f9b99274f039888643b89b5959dd10ec0

16 komentarzy

 1. Monika pisze:

  Kingo, jesteś dla mnie super babką, z Twojego podejścia do życia czerpię całymi łapkami, jesteś moją podporą w gorsze dni.
  Wiem,że wiesz co robisz, więc moje życzenia ograniczą się tylko do zdrowia dla Ciebie i Twojej rodziny, życzę Ci abyś nadal spełniała swoje marzenia i plany. Wesołych Świąt !

 2. Eliza pisze:

  Kingo, pieknych, rodzinnych Swiat i wszystkiego, co najlepsze w roku 2016! Spelnienia marzen.
  Ksiazka swietna, dziekuje za fajne kulinarne pomysly. I pozdrawiam.

 3. Asia pisze:

  Uwielbiam Pani przepisy. Życzę samych sukcesów w przyszłym roku!

 4. Agniesza pisze:

  Rodzina zawsze najważniejsza! Życzę zdrowia Tobie i najbliższym oraz spełnienia kolejnych marzeń 🙂

 5. Karolina pisze:

  Kinga! Jesteś najlepsza! Twoja radość zaraża wszystkich 🙂 wszystkiego dobrego w Nowym Roku 🙂

 6. Donia pisze:

  Pięknie napisane! Kochana wszystkiego co najlepsze dla Ciebie i Twojej rodziny w tym nowym roku! :-*

 7. Agnieszka pisze:

  Kinia! Jestes silna kobieta która jest moja inspiracją! Dzięki spotkaniu z Tobą i poznaniu Cię osobiście uwierzyłam w swoje marzenia uwierzyłam w siebie i swoją wew siłę że mogę więcej że mnie też się uda.
  Życzę Ci aby 2016 rok był pełen zdrowia radości i miłości! Brzmi banalnie jednak co poradzić gdy banał jest kwintesencją szczęśliwego życia? Wszystkiego dobrego Kochana dla Ciebie i Twoich bliskich na każdy dzień w nadchodzącym roku! :*

  • admin admin pisze:

   Kochana Agnieszko cieszę się że poznałam Was – wasza rodzina jest niezwykła. W tym roku życzę Wam samych cudowności tego świata! :*

 8. Marta pisze:

  Kingo kochana, jesteś moją inspiracją od momentu Masterchefa 🙂 Prawdziwy Anioł , o wielkim sercu i za to Cię uwielbiamy ! Książka cudna ! Życzę dużo zdrowia dla Ciebie i całej Rodziny !
  Marta

 9. tadek pisze:

  DOBREJ CODZIENNOŚCI………SPEŁNIENIA…….HEJ…

 10. Lan pisze:

  Oby ten 2016 rok był jeszcze lepszy pod kątem sukcesów osobistych. Dużo zdrowia życzę 🙂

Napisz komentarz

*

wszelkie prawa zastrzeżone - 2015 - Kinga Paruzel